Fotoğraf Uzmanı – Fotoğrafçılık Detayları

Fotoğrafçılık, fotoğrafçının objektifinden gördüklerini size yansıtma sanatıdır. Fotoğrafçı detaylara dikkat edebilen ve görüntüyü en iyi şekilde pozlamayı başaran kişilere denir. Işık, renkler, objeler, doğa bir fotoğrafçı için sanki oyun alanı gibidir. Bulunduğu alanda bir karınca bile önem taşır fotoğrafçı için. Fotoğrafçılar gördükleri özel anları ölümsüzleştirerek bazen gerçekten sanatsal bir değeri olan eserlerde ortaya sunabilirler. Kimi zaman doğanın sıcaklığını, bir hayvanın gülüşünü veya bir bitkinin güzelliğini yansıtırlar size. Kimi zamanda Dünya’nın acı gerçekliğini yada bir şavaşın içinde olan olayları resmederler.Size gidemeyeceğiniz bir şehri veya bir ülkeyi sanki ordaymışçasına görmenizi sağlayabilirler yada hiç görmediğiniz bir hayvanı size gösterebilirler. Dahası özel anlarınızı ölümsüzleştirebilirler ve bu anlarınızı yıllar sonra belkide çocuklarınızla yada tek başınıza baktığınızda sizi gülümsetebilir, hüzünlendirebilir yada o zamanki gibi mutlu edebilir.Bazende fotoğrafçı fotoğrafı düzerken size birkaç süpriz de yapabiliyor. Eğer mizah sahibi bir fotoğrafçıyla çalışıyorsanız bir çok süprizle bile karşılaşabilirsiniz. Birazda fotoğrafçılığın tarihinden bahsedelim.

M.Ö. 5. 4. Yüzyıllarda iğne deliği kamerasıyla başlayıp insanların ve teknolojinin gelişmesiyle ilerleyerek devam eden gelişmesinin sonu olmayan bir zanaattır. 19. yüzyılda ilk fotoğraf makinesi icat edilidiğinden bu yanada ilerlemeye devam ederken bir de video kayıt sistemi geliştirildi buda saniyede 15-90 kare çekip bunları ard arda hizalayarak size canlıymışçasına tüm hareketlerinizi göstermeyi sağladı. Bundan daha sonra fotoğraflardaki alan yeterli gelmemeye başladı ve yeni fotoğraf çekim türleri ortaya çıktı. Bir örnek vermek gerekirse paronama, bulunulan alanın kameranın hareket ettirilmesiyle daha geniş bir alanı yada bulunulan yerin 360 derecelik tüm görünümünü görmenizi sağladı.

Başka bir konu üstüne gelirsek fotoğrafçılığın türlerinden biri olan Ürün Fotoğraf çekimi bir objenin detaylarını ve özelliklerini görsel açıdan resmi gören kişinin tüm gerçekçiliği ile görmesini sağlamaktır. Bursa da Fikir Proje Ajans olarak sizlere hizmette bulunduğumuz fotoğrafçılık bölümünde uzman kadromuz ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s